Ogromne wyrzuty sumienia po zjedzeniu słodyczy lub fast foodów

Witam. Ważyłam 62kg przy wzroście 164cm. Schudłam zdrowo, miałam zbilansowaną dietę i ćwiczenia. Aktualnie ważę 54kg. I tu dochodzi pytanie - od pewnego czasu uważam na to co jem (słodycze, fast foody itp.), staram się to ograniczać, ale gdy zjem mam ogromne wyrzuty sumienia. Obawiam się, że to może być choroba, ale nie anoreksja, bo wtedy bym ćwiczyła i nie jadła, a jest na odwrót. Proszę mi pomóc, bo nie wiem gdzie się z tym udać.

Mgr Barbara Paluch Dietetyka

Witam,
Masa ciała do wzrostu jest prawidłowa.
Być może poczucie winy wynika ze strachu przed powrotem do poprzedniej wagi. Schudła Pani 8kg i zapewne nie chciałaby Pani musieć zrzucać ich ponownie. Wyznaczenie sobie odgórnie granicy na słodkie lub fast-foody (np. raz na dwa tygodnie) pozwoli uniknąć poczucia winy.

Witam,

w tym momencie waga jest prawidłowa. Zapewne wyrzuty sumienia po zjedzeniu niezdrowych produktów pojawiaja się w obawie przez ponownym przytyciem. słodycze czy fast foody nie są wskazane ale jeżeli pozwoli sobie Pani na nie raz na jakiś czas z pewnością Pani nie przytyje.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk