Ogromny problem, jak schudnąć?

Od kiedy tylko pamiętam byłem większy od swoich kolegów i koleżanek . Nie przeszkadzało mi to wtedy , lecz teraz kiedy kończę 19 lat i przy wzroście 178 cm wadze 97 kg jest to duży problem. Niestetety moja rodzina nie posiada funduszy żeby wysłać mnie do specjalisty. Chciałem prosić o pomoc, moja przemiana materi jest tragiczna, nie wiem co robić. Proszę dajcie wskazówki jak zacząć tracić wagę co robić ( pracuje fizycznie 8 h dziennie ) konkretna dieta, jakieś środki nie wiem, mam już siebie powoli dosyć;(

Witam,

Przemianę materii można skutecznie pobudzić spożywając regularne, mało obfite posiłki. Najlepiej jest jeść 5 razy dziennie co 3 godziny. Niewielkie posiłki przeciwdziałają nagłym napadom głodu oraz odkładaniu się nadwyżki energetycznej, która przekształcana jest w tkankę tłuszczową. Należy także jeść maksimum 3 godziny przed snem. Dodatkowo, najlepszym sposobem na lepszą przemianę materii jest wzmożona aktywność fizyczna. Już 15 minut biegania dziennie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz poprawia kondycję.

Jeśli chodzi o jakość posiłków to należy wykluczyć potrawy smażone, dania gotowe do spożycia, fast food oraz słone przekąski, słodycze, ciastka, ciasta, słodzone napoje gazowane. Należy ograniczyć biały cukier oraz sół, która zatrzymuje wodę w organizmie i spowalnie przemianę materii.

W każdym posiłku powinny się znaleźć warzywa. Pieczywo należy jeść pełnoziarniste (razowe).

Należy pić conajmniej 2 litry wody niegazowanej dziennie, która polepsza metabolizm oraz wydalenie zbędnych produktów przemiany materii.

Mięso i wędliny należy spożywać chude, najlepiej drobiowe. Zawierają one najmniej tłuszczu. Warto byłoby także zrezygnować z tłuszczu widocznego do smarowania pieczywa - masła i margaryny.

Tych kilka rad powinno pomóc Panu uregulować swoją dietę. W tym miejscu przypominam, że najważniejsza jest regularność - i w jedzeniu i w aktywności fizycznej.