Ogromny stres i napięcie a podejrzenie nerwicy lękowej

Witam, od pewnego czasu podejrzewam u siebie nerwicę lękową, proste sytuacje wywołują u mnie ogromny stres i napięcie, nie umiem sobie z tym poradzić. Co mam zrobić?

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty lub lekarza psychiatry, którzy w kontakcie osobistym zdiagnozują i ewentualnie zaproponują stosowne leczenie. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie.

Dzień dobry. Czy w Pani życiu pojawiły się ostatnio sytuacje które mogą nasilać stres, lęk? Jeżeli tak to warto się zastanowić nad zmianą sytuacji ( o ile to możliwe), jeżeli nie ma wyraźnych przyczyn proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą który zaleci leki i/lub psychoterapię. Pozdrawiam.