Ogrzewanie w domu a infekcje górnych dróg oddechowych

Czy istnieje jakiś sposób żeby zapobiec katarowi i bólowi gardła gdy w pomieszczeniach zaczynają grzać kaloryfery?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Można zmniejszyć ryzyko infekcji poprzez utrzymywanie prawidłowego poziomu wilgotności w pomieszceniach (ok 40 - 60%) W sklepach sprzedawane są urządzenia do nawilżania powietrza. Można także np. rozwieszac mokrą pieluchę/ręcznik na kaloryferach.

Nawilżanie powietrza to podstawa. Przy zakupie nawilżacza proszę zwrócić uwagę czy posiada wymienne filtry (ochrona przed namnażaniem grzybów i roztoczy w urządzeniu).