Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 2 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ojciec pije alkohol i się awanturuje

W domu mam ojca alkoholika i od kiedy tylko sięgam pamięcią zawsze widzę go pijanego. Kiedyś mnie bił i moją matkę ale gdy jestem starszy już tego nie robi, ale za to ciągle się awanturuje i wyzywa od najgorszych. Mama była w Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przyjęli jej wniosek i wzięli ojca na rozmowę. Ten z niej wrócił pijany i tak w kółko. Gdy mama poszła tam jeszcze raz to kazali złożyć następny wniosek i tak w kółko. Policka też nie reaguje. Co mogę robić?
ponad rok temu

Czy warto się przejmować kompleksami?

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Bardzo współczuję Panu trudnej sytuacji rodzinnej. W opisanej przez Pana sytuacji najlepiej by było, gdyby ojciec miał założoną Niebieską Kartę. Więcej na ten temat może się Pan dowiedzieć na najbliższej komendzie policji albo na stronie Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (http://www.niebieskalinia.pl/). Dzwoniąc pod numer Niebieskiej Linii, dowie się Pan też o formach pomocy prawnej, psychologicznej czy finansowej. Przykre jest to, że często człowiek przegrywa z formalnościami i biurokracją, a instytucje, które powinny pomagać, ograniczają się do „przyjmowania wniosków”. Proszę się zorientować, czy jest szansa wysłania ojca na przymusowe leczenie antyalkoholowe. Odsyłam Pana także do artykułów: Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, Alkoholizm w rodzinie, Ojciec alkoholik, Jak pomóc alkoholikowi?, Jak żyć z alkoholikiem? Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Dzień Dobry,

Proszę nie czekać i zareagować, dzwoniąc do Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, tel. 800 120 002, gdzie całodobowo i bezpłatnie udzielane są wskazówki wraz z odpowiednią pomocą.

Albo zadzwonić do Policyjnego Telefonu Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, pod nr 800 120 226 (połączenie bezpłatne) od poniedziałku do piątku, w godz. 09.30-15.30.

Życzę odwagi i zadbania o swoje potrzeby, Irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy