Ojciec się awanturuje i grozi nożem

Ojciec ieraz lapal za nóż do mnie, ubl izal,darl sie, gnebil. Kazał sie wyprowadzic.malo mu majątku co mu dala jego matka. Nas jest duzo bo 3jeszcze a mamy 2 pokóje. Co robic? Mozna z ojcem na policji cos zrobić? Nie mam siły.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nie wiem, jak dokładnie wygląda Państwa sytuacja rodzinna. Ile ma Pani lat? Kto oprócz Pani mieszka razem z ojcem? Czy jest Pani pełnoletnia? Jeżeli Pani ojciec grozi Pani nożem, gnębi, poniża, krzyczy, awanturuje się, to jak najbardziej można to zgłosić na policję. Pani ojciec mógłby mieć wówczas założoną Niebieską Kartę. Niebieska Karta jest to procedura, której dokonują funkcjonariusze policji podczas interwencji dotyczącej przemocy domowej. Więcej na temat przeciwdziałania przemocy domowej przeczyta Pani pod poniższym linkiem: Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.
Pozdrawiam!

Dzień Dobry,

Proszę nie czekać i zareagować, dzwoniąc do Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, tel. 800 120 002, gdzie całodobowo i bezpłatnie udzielane są wskazówki wraz z odpowiednią pomocą.

Albo zadzwonić do Policyjnego Telefonu Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, pod nr 800 120 226 (połączenie bezpłatne) od poniedziałku do piątku, w godz. 09.30-15.30.

Życzę odwagi,
Irena.mielnik.madej@gmail.com