Okaleczanie i próby samobójcze u 18-latki

Witam. Mam 18 lat, od 3 lat choruje na depresje. Chodze do psychiatry ktory przepisuje mi leki, biore je wlasciwie od poczatku diagnozy. Oklamuje mojego lekarza mowiac ze dobrze sie czuje, ze wszystko jest w porzadku. Zaczelam sie okaleczac i probowac sie zabic, ciagle mysle o smierci. Mam mature za kilka miesiecy i nie chce eksperymentowac z lekami ani mowic co mi dolega mojemu lekarzowi. Boje sie wizji szpitala,terapii lub zmiany lekow. Co mam zrobic? Nie wiem czy wytrzymam..

Boisz się szpitala, terapii, zmiany leków - to brzmi jakbyś bała się metki "wariatki", jakbyś nie chciała się leczyć. W Twoim wieku zaburzenia depresyjne mają ogromną szansę na całkowite wyleczenie.
Pozdrawiam ciepło i życzę odwagi.

Witam,

musi Pani wiedzieć, że w leczeniu depresji zaleca się, by równolegle z przyjmowaniem leków (jeśli lekarz uznał, że jest to konieczne) osoba z tego rodzaju trudnościami korzystała także z psychoterapii. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii.

Zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii. Podczas spotkań ze specjalistą będzie Pani mogła zając się nie tylko depresją, ale także okaleczaniem się i myślami samobójczymi.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel