Okaleczenie i głębokie nacięcie skóry

Mam wielki problem. Okaleczam sie juz od 2 lat, ale ostatnio pocielam sie za mocno. Az do samego 'miesa' przecielam skore na ok 3mm. Rodzice mysla ze juz sie nie tne, nie chce im teraz dodac problemu bo ostatnio maja ich duzo. Boje sie ze zostana mi wielkie blizny po tym. Co moge zrobic zeby ich nie bylo? Za miesiac jade do wloch i do tego czasu musza mi zejsc! Pomocy!

Potrzebuje Pani kilkuletniej terapii, Pani zaburzenia są poważne a blizny nie znikną w kilka tygodni, nie ma takiej możliwości. Lepiej porozmawiać z rodzicami i czym prędzej zacząć leczenie.

Sprawa jest poważniejsza niż powierzchniowe blizny.... Pani stan jest poważny i wymaga leczenia. Zalecam konsultację psychiatryczną oraz włączenie do leczenia podstawowego psychoterapii.

Dzień dobry,

Najlepiej jak Pani znajdzie w swojej okolicy psychoterapeutę i podejmie leczenie.
Prawdopodobnie obecne blizny nie znikną, ale można uniknąć kolejnych dzięki leczeniu.
Jeżeli jest Pani osobą niepełnoletnią, to warto porozmawiać z rodzicami i namówić na terapię rodzinną.