Okazjonalne zażywanie marihuany przez partnera a prawdopodobieństwo uzależnienia od narkotyków

Witam.moj partner zazywa narkotyki,marihuane ,sam mi otym powiedzial,twierdzi ze bierze je wtedy jak jest mocno zly ,zdesperowany,czyli bierze je na jakis czas , moze raz na miesiac ,dwa, mysle ze on jest uzalezniony bierze juz 5 lat . niewiem co mam robic .czy sie udac do specialisty czy udzic sie ze sam przestanie brac.obiecal ze juz nie wezmie , mysle ze nie da on se sam rady prosze o pomoc, co mam robic w tej sytuacji, jestem zalamana

Witam,

uważam, ze najpierw Pani powinna porozmawiać z partnerem o swoich obawach. Warto skorzystać z konsultacji problemu u terapeuty uzależnień, który stwierdzi, czy jest to uzależnienie i zaproponuje odpowiednia formę pomocy. Do terapeuty musi zgłosić się Pani partner. Nie wiem, czy jest on zdecydowany na wizytę, dlatego ważne jest, by Pani podjęła z nim rozmowę na ten temat. Uzależnienie jest kwestią istotną dla obojga partnerów (uzależnionego oraz tego, który z nim żyje), gdyż wpływa na jakość związku. Życzę powodzenia
Anna Gromińska