Okrągłe czerwone plamy na dekolcie

Mam podobny problem jak jedna z pań. Lekarz odpowiedział, że to jest to co przypuszczałam. Jedno co mnie niepokoi to jest to, że te plamy mam od kilku miesięcy. :/ Próbowałam maścią na plamy pochodzenia liszajowego/grzybiczego i chwilowo się poprawiło, jednakże kremy te można stosować przez 14 dni i plamy wróciły... Zaznaczę tylko, że nie miałam nigdy problemu z tego typu sprawami i zaczyna mnie to niepokoić. Pytanie: plamy pojawiły się mniej więcej w czasie kiedy przeprowadziliśmy się do ostatniego domu, czyli jakieś 6 miesięcy temu i zmagaliśmy się z ogromną wilgocią i grzybem w domu, który rozprzestrzeniał się na ciuchy i inne rzeczy, czy to może być bezpośrednia przyczyna moich problemów? Bardzo proszę o odpowiedź, a dodam tylko, że jesteśmy w trakcie przeprowadzki. ;) Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Charakter opisywanych zmian może odpowiadać zmianom uczuleniowym lub powstawać w wyniku podrażnienia. Skóra tej okolicy jest bardzo wrażliwa i często wymaga troskliwej pielęgnacji i ochrony.

Proszę zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany się pojawiają - może po użyciu kosmetyków (na przykład kremu, balsamu, podkładu, pudru), perfum, może po ubraniu określonego szalika albo bluzeczki, może po ekspozycji na promieniowanie słoneczne?
Zmiany mogą się pojawiać także po spożyciu niektórych produktów spożywczych, chociaż jest to mniej prawdopodobne. Podobnie mniej prawdopodobne jest spowodowanie zmian przez zarodniki grzybów.

Jeżeli uda się Pani zauważyć co zmiany powoduje, konieczna będzie eliminacja lub ograniczenie przyczyny zmian.
Żeby ostatecznie rozstrzygnąć co jest powodem powstawania dolegliwości wskazana jest wizyta u dermatologa. Być może konieczne będzie wykonanie testów alergicznych.

Pozdrawiam