Okrągły i twardy brzuch u 18-latki a wykonywanie brzuszków

Witam :) . Od 2 tygodni robię brzuszki żeby mieć ładny brzuszek . Na początku robiłam przez tydzień po 15 dziennie a teraz po 20 . Zauważyłam że moj brzuch jest jak balon taki okrągły i twardy i przy kucaniu boli . Czytałam na internecie że jak się wogóle nie ćwiczy i zacznie się ćwiczyć to z mięśni wydziela się jakieś mleko czy coś takiego i od tego robią się większe . Czy to mi przejdzie ? Czy mam przestać robić brzuszki ? Dodam że mam 18 lat , Pozdrawiam :)

Witam. Opisane objawy mogą wynikać z nadmiernego przeciążenia mięśni ćwiczeniami i powstania tzw. zakwasow. Dolegliwości powinny ustąpić w miarę poprawy wydolności fizycznej organizmu. Dodatkowo uwagę może przynieść ciepła kąpiel.

Witam serdecznie,

Wcześniej nie ćwiczyła Pani mięśni brzucha więc mogły powstać tzw zakwasy. Jest to normalne zjawisko, które mija po paru dniach od treningu. Brzuch stał się nieco twardszy ponieważ pobudziła Pani mięśnie ale to chyba o to chodzi, do tego Pani dąży wykonując ćwiczenia. Proszę się nie zniechęcać a dalej ćwiczyć a do tego dołączyć jeszcze inne formy aktywności fizycznej np jadę na rowerze, bieganie, rolki itp. Sport to zdrowie jednak musi Pani pamiętać że nie nalezy się przemęczać =i wszystko robić z umiarem. Mięśnie tez muszą mieć czas na odpoczynek i regenerację.

W razie dodatkowych pytań lzapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk