Okres?

Tutaj jest link w którym wszystko jest dokładnie opisane /pytania/mozliwa-ciaza-czy-zblizajacy-sie-okres-prosze... , a mam teraz pytanie, też odnośnie tego.

Zrobiłam 7 test ciążowy 27 dni po stosunku - negatywny (robiłam też wcześniej i również negatywne) i 31 stycznia dostałam okres, mogę powiedzieć o nim, że jest troszkę mniej obfity niż zwykle, ale jednak jest, czasami zdarza mi się, że jeden okres jest bardziej obfity, drugi mniej.

Czy wynikiem obfitości może być stres, który nie ukrywam, że w tym miesiącu mnie "prześladował". Wiem, że pewnie zbytnio panikuję, ale czy w tym przypadku na pewno nie jestem w ciąży??
Z góry dziękuje za odpowiedź :)

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Tak jak pisałam wcześniej, przy tylu negatywnych testach ciążowych po długim czasie od możliwej daty koncepcji obecność ciąży można wykluczyć. Zmniejszona obfitość okresu  w tym przypadku, nie budzi wątpliwości, czy jednak jest możliwość bycia w ciąży.

Rzeczywiście obfitość okresu może być uzależniona nieraz od czynników zewnętrznych (tak jak okres może się przez nie opóźnić), te czynniki to np.: nadmierny stres, zmęczenie, zmiana diety, zmiana klimatu, gwałtowna zmiana masy ciała itp. Dlatego nie ma powodu do niepokoju.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o fizjologii cyklu miesięcznego.

Serdecznie pozdrawiam!