Okres 3 tygodnie po porodzie a ryzyko ciąży

Witam serdecznie Mam takie pytanie, przed 6 tygodniami urodziłam dziecko, po około 3 tygodniach dostałam mięsiączkę, przynajmniej tak mi się wydawało, że to miesiączka, później lekko ustało, tzn coś tam leciało, ale leciutko i około tygodnia temu kochałam się z mężem, boje się, że mogło dojść to zapłodnienia, teraz znowu mam obfitą miesiączkę, czy gdybym zaszła znowu w ciąże, gdyby doszło do zapłodnienia to czy miesiączka dalej by występowała?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W przypadku obecności miesiączki nie ma możliwości bycia w ciąży. Jeżeli natomiast nie jest Pani pewna czy aktualnie to krwawienie miesiączkowe proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku.Pozdrawiam