Okres był w terminie - czy mimo to mogę być w ciąży?

Współżyłam z chłopakiem 10 stycznia, a 12 stycznia dostałam okresu. Okres był w terminie i trwał ok. 4 dni. Czy mimo tego mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego. Przy współżyciu bez zabezpieczenia, w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży pomimo stosowania antykoncepcji wyznacza indeks Pearla, z którym warto się zapoznać.
Proszę poczekać do terminu miesiączki i wykonać test ciążowy z krwi lub moczu.
http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl