Okres chorobowy i rehabilitacja po operacji kręgu L1

jestem po operacji kręgu L1,wybuchowe złamanie wieloodłamowe z przemieszczeniem,bez porażenie.cztery śruby i dwie szyny.Wiek 51 lat,czynny zawodowo.Przebywam na chorobowym 3-miesiące,lekarz wysyła mnie do pracy bez rehabilitacji.Chciałem spytać jaki jest okres chorobowego po takiej operacji czy należą mi się rehabilitacje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie. Okres zwolnienia chorobowego jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta przede wszystkim w zależności od tempa wracania do zdrowia i rodzaju wykonywanej pracy. Jeśli zatem lekarz, po uprzednim zbadaniu Pana uważa, że może Pan wrócić do pracy, to zapewne jest to możliwe. Oczywiście po takim zwolnieniu i takim zabiegu wskazana jest dalsza rehabilitacja.