Okres i krwawienie po nim

Witam mam 20 lat rok biorę tabletki jestem w trakcie 7 dniowej przerwy 4 dnia dostałam okres trwał on 3 dni dzień po zakończeniu okresu współżyłam i jakieś 30 min po stosunku zaczęła mi lecieć krew stało się  już tak 2 raz byłam z tym u lekarza ale po badaniu pani doktor powiedziała że jest ok więc czemu się  tak dzieje.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Takie krwawienie pojawiające się zaraz po stosunku nazywamy krwawieniem kontaktowym. Wiąże się ono zwykle z pewnymi schorzeniami dróg rodnych, wymagającymi często interwencji lekarskiej. Najczęściej powodowane ono jest przez nadżerkę, polip lub nowotwór szyjki macicy czy zakażenia i stany zapalne dróg rodnych. Powtarzające się krwawienie kontaktowe powinno być bezwzględnie skontrolowane przez lekarza ginekologa. Warto również wykonać badanie cytologiczne szyjki macicy.

W przypadku takich krwawień, przyczyny szuka się poprzez eliminację kolejnych możliwych podejrzanych. Jeśli Pani doktor powiedziała, że jest "OK", to znaczy, że nie znalazła przyczyny krwawienia. Jednak krwawienie takie wystąpiło już dwukrotnie, a więc coś musi je jednak powodować. Dlatego po ewentualnym kolejnym takim epizodzie proszę ponownie udać się do lekarza ginekologa na badanie kontrolne.

Pozdrawiam serdecznie!