Okres i krwawienie z odstawienia

Witam, nie brałam tabletek antykoncepcyjnych i miałam prawie regularny okres. Teraz biorę i mam pytanie? Mam dostać tylko 1 okres ten w 7-dniowej przerwie i to jest ten mój normalny, który dostawałam przed tabletkami, czy mam dostać jeszcze 1 ten mój normalny?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych podczas 7-dniowej przerwy dochodzi do tzw. krwawienia z odstawienia. Nie jest to miesiączka. Krwawienie jest spowodowane spadkiem poziomu hormonów we krwi. Wówczas normalna miesiączka nie występuje.

Pozdrawiam