Okres po 2 miesiącach od zastrzyku antykoncepcyjnego

Jeszcze jedno. (Witam. Mam 47 lat od niedawna miałam nieregularne miesiączki, postanowiłam się zabezpieczyć zastrzykiem antykoncepcyjnym, 13 marca go zażyłam, jednak po dwóch miesiącach pojawił się okres. O co chodzi? )~~~~~~~ Czyli zastrzyk nie działał, mogłam zajść w ciązę?

Lek. Paweł Baljon

Witam. Opisane krwawienie najprawdopodobniej nie jest miesiączką a plamieniem będącym skutkiem niepożądanym dziania zastrzyku. W przypadku tego rodzaju krwawień powinna Pani jednak skonsultować się z lekarzem ginekologiem.