Okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych w środku opakowania

Witam.
Od ok.4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne Y******.Jakieś 4-5 miesięcy temu miałam 3 miesięczną przerwę. Z kolei 16 maja zaczęłam nową paczkę. Wzięłam 3 tabletki i przerwałam. Dziś jest 6 dzień, kiedy nie przyjmuje tabletek. Do tego czasu współżyłam z mężem 3 razy bez żadnego zabezpieczenia. 22 maja pojawiło się plamienie, a 23,24 miałam obfity okres, a 25 już był mniej obfity, ale był.
Dziś (26 maja) nic już nie leci. Moje pytanie: czy taki okres po odstawieniu tabletek anty. jest normalne? O czym to świadczy? Czy to dobrze czy źle? Czy po tym już normalnie pojawia się dni płodne? Jak to teraz mam obliczyć, bo staramy się z mężem o dziecko?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :)

Lek. Łukasz Kowalski

Witam.
Od ok.4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne Y******.Jakieś 4-5 miesięcy temu miałam 3 miesięczną przerwę. Z kolei 16 maja zaczęłam nową paczkę. Wzięłam 3 tabletki i przerwałam. Dziś jest 6 dzień, kiedy nie przyjmuje tabletek. Do tego czasu współżyłam z mężem 3 razy bez żadnego zabezpieczenia. 22 maja pojawiło się plamienie, a 23,24 miałam obfity okres, a 25 już był mniej obfity, ale był.
Dziś (26 maja) nic już nie leci. Moje pytanie: czy taki okres po odstawieniu tabletek anty. jest normalne? O czym to świadczy? Czy to dobrze czy źle? Czy po tym już normalnie pojawia się dni płodne? Jak to teraz mam obliczyć, bo staramy się z mężem o dziecko?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :)
Droga Pani!

Tego typu krwawienie po przerwaniu przyjmowania antykoncepcji hormonalnej w "środku" opakowania jest normalnym zjawiskiem.
Należy pamiętać, że przez ok. 6 miesięcy po odstawieniu bardzo częste są zaburzenia cyklu miesięcznego, krwawienia i plamienia międzymiesiączkowe, co jest związane z przystosowywaniem się Pani układu hormonalnego do nowej sytuacji.

W razie nasilonych krwawień, bardzo długich cykli miesięcznych i innych niepokojących objawów proszę zgłosić się do ginekologa.

Zajście w ciążę w pierwszych miesiącach po odstawieniu antykoncepcji jest trudniejsze ze względu na to co opisałem powyżej. Nie ma reguły co do planowania w tym czasie, ale zaleca się obserwację śluzu i odbywanie stosunku w dni najbardziej "wilgotne", w których potencjalnie następuje owulacja.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.