Okres po tabletce "po" czy oznaka ciąży?

8 listopada dostałam okres jak zawsze, który trwał 6-7 dni. 16 listopada kochałam się z mężem i po zabezpieczonym stosunku zobaczyłam, że trochę spermy wypłynęło dołem z prezerwatywy. Wystraszyłam się i jeszcze tego samego dnia po około 6-7 godzinach zażyłam tabletkę po. 26 listopada dostałam plamienie, które z każdym dniem było bardziej obfite i trwało prawie 9 dni. W ostatnich dniach było dość silne. Zaczęłam od 26 listopada liczyć kolejny cykl, bo sama nie wiedziałam kiedy mam dostać kolejną miesiączkę i czy to co było to był okres czy tylko skutek uboczny tabletki. Teraz jest 27 grudzień i nie mam okresu, tylko bolą mnie piersi i mam takie dziwne samopoczucie jak co miesiąc przed okresem. Czy ja mogę być w ciąży, mimo że tak szybko przyjęłam tabletkę po. I czy mój organizm moży być na tyle rozregulowany, że opóźnia mój cykl .Boję się nawet wykonać test ciążowy. Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Lek, który Pani przyjęła nie chroni w 100% przed ciążą. Dlatego w tym wypadku proponuję wykonanie testu ciążowego.
Krwawienie, które pojawiło się bezpośrednio po przyjęciu leku było najprawdopodobniej jednym z działań niepożądanych i nie była to miesiączka. Mogło dojść również do zaburzeń cyklu jako kolejnego działania niepożądanego. Te zaburzenia są przejściowe i powinno się to uregulować. Dlatego miesiączka może w tej sytuacji pojawić się z opóźnieniem.

Pozdrawiam