Okres po tabletkach antykoncepcyjnych dwuskładnikowych

Witam. Przez bardzo krotki czas brałam tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe. Przy pierwszym listku musiałam brać dodatkowe leki hormonalne, ponieważ miałam krwawienie przez 14 dni. Kiedy skończyłam brać pierwszy listek nie dostałam krwawienia i zaczęłam brać drugi, który przerwałam po kilku dniach i po trzech dniach dostałam okres. Ponieważ nastąpiły pewne zmiany w moim życiu teraz planujemy poddać się zabiegowi inseminacji w najbliższym cyklu. Czy branie tabletek przez tak krótki czas mogło zaburzyć moje cykle? Czy może to co teraz mam to tylko krwawienie z odstawienia, a prawidłowy okres dostanę dopiero w normalnym czasie? Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Tabletki antykoncepcyjne mimo, że były brane tak krótko mogą spowodować zaburzenia cyklu.
Pierwsze krwawienie po tabletkach antykoncepcyjnych jest to krwawienie z odstawienia. Dopiero drugie krwawienia jest właściwą miesiączką. Zazwyczaj po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja pojawia się z 10-14 dniowym opóźnieniem. Dlatego pierwsza miesiączka może również się opóźnić o 10-14 dni.
Pozdrawiam