Okres po zastosowaniu tabletki Escapelle

Witam, Miesiąc temu w okresie płodnym razem z moim chłopakiem przeżyliśmy wpadkę. Zdecydowałam się na antykoncepcje awaryjną i jeszcze w tym samym dniu zażyłam tabletkę. Kilka dni później dostałam okres. Moje pytanie jest następujące - czy w tym miesiącu miesiączka pojawi się tak jak zazwyczaj, czy już na nowo, od dnia krwawienia po tabletce? I czy w ramach jakiś skutków ubocznych okres może mi się spóźnić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Miesiączka może się opóźnić, może wystąpić krwawienie śródcykliczne, trudno przewidzieć kiedy dokładnie pojawi się miesiączka, gdyż Escapelle może powodować przejściowe zaburzenia hormonalne. Sugeruję zapoznać się z ulotką leku - tam są wymienione wszystkie działania niepożądane.