Okres podczas brania tabletek

Kończę 3 opakowanie tabletek, pierwsze 2 Y..., teraz Y...lle (lekarz zmienił). Pomimo iż jestem przy 17 tabletce, już dostałam okres. Czy to normalne? Może zły skład hormonów?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej (niektóre antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze, wyciąg z dziurawca), to nie ma Pani powodów do obaw. Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przez pierwsze 3-4 miesiące mogą występować plamienia. Nie jest to nic niepokojącego - powinno samo ustąpić z czasem. Jeśli nie ustąpi, należy się zgłosić do lekarza - najprawdopodobniej zmieni preparat na inny, zawierający większą dawkę hormonów.

Pozdrawiam!