Okres rekonwalescencji po embolizacji naczyniaka wątroby

witam.chcialbym sie dowiedziec jaki jest czas dojscia do siebie po embolizacji naczyniaka watroby o wym.6x6x6cm.jak dlugi jest okres rekonwalescencji i po jakim czasie od zabiegu wraca sie do pracy i normalnego trybu zycia.(mam na mysli okres jezeli po zabiegu nie bedzie zadnych powiklan).czy stosuje sie po zabiegu jakas diete

Okres rekonwalescencji z reguły jest bardzo krótki - około 2-3 tygodni. Po tym okresie można swobodnie wrócić do pracy. Nie ma specjalnie jakiś zaleceń dietetycznych, ale dobrze by było w tym okresie zastosować dietę typu wątrobowego.