Okres rekonwalescencji po zabiegu usunięcia wyrostka robaczkowego

Witam! Miesiąc temu przeszedłem zapalenie otrzewnej, spowodowane rozlaniem się wyrostka robaczkowego. Za dwa tygodnie mam półfinały mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Za tydzień kończy mi się zwolnienie lekarskie i chciałbym się dowiedzieć czy: - mogę zacząć trenować normalnie, tzn. treningi rzutowe, gra w obronie itp.; - jak długo muszę stosować jeszcze dietę lekkostrawną? Czy nie ma żadnych przeciwwskazań, abym zaczęła normalnie trenować? Jeżeli tak to kiedy ewentualnie mogłabym podjąć treningi, jeżeli nie teraz? Jakie mogą byc konsekwencje zbyt wczesnego podjęcia sportu po usunięciu wyrostka robaczkowego? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Na pewno już nie ma potrzeby stosowania diety lekkostrawnej. Co do możliwości pełnego obciążania mięśni powłok jamy brzusznej to musiałbym Pana zbadać bezpośrednio. Po standardowej operacji usunięcia sposobem klasycznym wyrostka robaczkowego wystarczający jest okres miesięcznej rekonwalescencji (gdy blizna jest do około 10 cm długości). Jeśli blizna jest dużo większa (większa rana, większe osłabienie powłok brzusznych) okres rekonwalescencji powinien wydłużyć się do około 2-3 miesięcy po zabiegu.