Okres spóźnia się 2 tygodnie, petting, spuchnięty brzuch

Witam serdecznie!
Mam problem z dziewczyną, ponieważ uprawialiśmy petting około miesiąca temu, już wcześniej opowiadałem tą sytuacje tu na forum i powiedziano mi, że wyklucza to ciąże, ponieważ wystraszyłem się, że dziewczynie się spóźnia okres (2 tygodnie). Natomiast problem teraz tkwi w tym, iż ma spuchnięty brzuch (tak jak by pod pępkiem) i jest to zmienne, ponieważ przykładowo : dziś miała rano normalny, popołudniu spuchnięty, a wieczorem już mniej, i tak jest różnie. Nie narzeka na inne bóle i dolegliwości jedynie przestraszyliśmy się tego.

Jest dziewicą, a co do tego pettingu to leżeliśmy na sobie w majtkach i nic rękoma ani paluszkami nie było robione. I podczas wytrysku to się odsunąłem, choć bylem w bokserkach.
Co jest powodem tego spóźniania okresu i tego spuchniętego brzuszka? Czy to przez nerwy? Jakieś przeziębienie, infekcja? Może z przemęczenia, bo od 4 tygodni chodzi na siatkówkę w środy i czwartki, dość duży wycisk tam mają, ciągle trener im brzuszki każe robić itp.
Proszę o pomoc! Z góry serdecznie dziękuje.

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Podtrzymuję to, że w wyniku opisywanego kontaktu nie mogło dojść do zapłodnienia.
Nie podał Pan w jakim wieku jest partnerka, ale myślę, że jest osobą młodą. Nieregularne cykle miesiączkowe są bardzo częste u młodych kobiet w okresie dojrzewania, jest to związane ze zmianami hormonalnymi w tym okresie życia. Nie są one niepokojące do czasu, gdy nie przekraczają 3-ech miesięcy. W takim przypadku należy udać się na badanie do ginekologa w celu zbadania.
Objawy "opuchniętego podbrzusza" są zapewnie typowym wzdęciem, które często pojawia się w związku ze zbliżającym się okresem. Nie powinny być powodem do niepokoju zważywszy, że nie towarzyszą im inne niepokojące symptomy, tj. biegunka, bóle, wymioty i inne.

Opóźnienie miesiączki może być spowodowane tak jak wcześniej było pisane z infekcją, stresem. Również duży wysiłek fizyczny może się do tego przyczynić.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.