Okres szczepienia dziecka pierwszą szczepionką skojarzoną

Witam serdecznie, mojego synka urodziłam w Niemczech i tu pierwszą szczepionkę (była to szczepionka skojarzona 6w1) dostał dopiero jak miał 3,5 miesiąca! Czy to nie za późno? Kolejną, drugą dawkę ma za 6 tygodni. Proszę o informację do kiedy najpóźniej można zaszczepić szczepionką 6w1(chodzi mi o pierwszą dawkę), i dlaczego właściwie szczepi się dzieci w 2 miesiącu życia? A także, czym grozi zaszczepienie dziecka o kilka tygodni później (jak w moim przypadku). Bardzo proszę o odpowiedzi

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Trudno określić dlaczego dziecko dostało pierwszą dawkę w 3 miesiącu życia. Niemniej jednak należy od tej chwili postępować ze schematem zaleconym przez lekarza. Wszelkie wątpliwości należy omawiać z lekarzem prowadzącym.