Okres trwający dwa tygodnie: co się dzieje?

Witam. Miesiączkuję już od paru lat i zawsze wszystko było dobrze, ale teraz coś złego się dzieje. Zazwyczaj mój okres trwał od 3 - 6 dni góra. Teraz mija 14 dzień i nie widzę końca. Przerwa była po jakimś 8 dniu i znowu się zaczęła. W taką przerwę 3 - dniową boli mnie krzyż. Okres mam obfity. Już nie wiem co robić. Nie biorę żadnych tabletek, w ciąży też nie jestem, więc co to może być? Czy jestem chora? Czy coś mi pękło w macicy? Czy możliwe jest, aby dwu tygodniowy okres był normą? Strasznie się boję, że coś jest nie tak, że coś mi wewnątrz pękło i dlatego okres trwa tak długo. Bardzo Proszę o pomoc, o poradę co robić? Do kogo się zgłosić? Jak temu zaradzić? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Przedłużające się krwawienie miesiączkowe może mieć kilka przyczyn. W pierwszych latach miesiączkowania za rozregulowanie cyklu odpowiadają zazwyczaj zaburzenia hormonalne. Nie można wykluczyć również zmian w obrębie narządów rodnych takich jak torbiele, nadżerki, polipy oraz mięśniaki. Ponieważ krwawienie trwa już ponad dwa tygodnie powinna Pani niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty ginekologa. Po zbadaniu lekarz postara się ustalić przyczynę dolegliwości.