Okres w czasie brania tabletek

Witam, mam takie pytanie. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 8 miesięcy, w tym miesiącu po zażyciu 14 pigułki dostałam okres. Nie wiem, czy mam przestać brać tabletki, czy przy najbliższej wizycie poprosić o zmianę tabletek? Czy mój organizm mógł uodpornić się na pigułki antykoncepcyjne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Po takim czasie stosowania tabletek antykoncepcyjnych, plamienia/krwawienia międzymiesiączkowe najczęściej są wynikiem błędu użytkowniczek. Proszę się zastanowić czy w ostatnim czasie nie zapomniała Pani przyjąć tabletki (najprawdopodobniej więcej niż 1), nie wymiotowała Pani, nie było biegunki, nie stosowała Pani antybiotyków lub innych leków (w tym kupowanych bez recepty!).

Jeśli nie, to proponuję wizytę u lekarza, być może plamienia wynikają z przyczyn nie związanych ze stosowaniem antykoncepcji.