Okres w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych

sprawa wygląda tak: zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne mikrogenon 21, 2 miesiące temu (jestem w trakcie 2 opakowania) w trakcied pierwszego miałam plamiednie porzez 2 tygodnie ale ustało, potem 7 dniowa przerwa dostałam okres wszystko było normalnie 9 teraz przy drugim opakowaniu zostało mi 5 tabletek do końca opakowania i dostałam okres/plamienie nie wiem co to (dodam, że miałam lekką biegunkę dzień, dwa wcześniej ale tabletke brałam o 22 a w toalecie byłam następnego dnia rano.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku rozpoczynania stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą występować działania niepożądane w postaci dodatkowego plamienia czy krwawienia. Jeśli sytuacja nie unormuje się po przyjęciu 3-4 opakowań to należy udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który zmodyfikuje preparat. W opisanej sytuacji nie ma ryzyka osłabienia skuteczności antykoncepcji hormonalnej.