Okres wcześniej niż zwykle - czy to objaw ciąży?

Witam. Ostatnio moja dziewczyna dostała przedwczesnego okresu. Okres zaczął jej się jakieś 5 dni wcześniej niż powinien według jej wyliczeń. Okres trwał jej tyle co zwykle. Czuła się w czasie jego trwania tak jak zwykle. Jednakże miała przez 2 dni małe mdłości, które przechodziły. Z tego co mówiła, to zdarzały jej się takie rzeczy. Dodam, że ma stresującą i męczącą pracę. A ten okres wystąpił jej po naszym współżyciu. Co może być przyczyną takiego nagłego, wcześniejszego pojawienia się okresu? Proszę o odpowiedź, czy to normalne czy muszę się przygotowywać do roli ojca? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wpływ na długość cyklu ma wiele czynników, m.in.stres, wysiłek fizyczny. Takie jedonrazowe skrócenie cyklu nie jest niczym niepokojącym. Najpewniej spowodowane to było wyżej wymienionymi czynnikami.

Mdłości podczas miesiączki też nie są objawem niepokojącym. Jeżeli kolejne cykle będą nieregularne konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Aby wykluczyć ciążę należy wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam