Okres zwiększonej aktywności fizycznej a tkanka tłuszczowa

Witam, szukam dietetyka który odpowie na pytanie. Podczas ostatnich badań uzyskałam wynik 40% tkanki tłuszczowej które chce zrzucić do ok 20-15%. Po konsultacji z lokalnym dietetykiem zaczęłam stosować dietę 1270kcal + suplementacje jako że zaczynam trenować z trenerem personalnym. Pytanie - czy po uzyskaniu satysfakcjonujących efektów wciąż muszę używać suplementów czy używa się ich wyłącznie na okres zwiększonej aktywności fizycznej? Jak długo powinnam być objęta opieką trenera?

Dzień dobry,
przyjmowanie suplementów nie może być rozwiązaniem na całe życie. Współpraca z dietetykiem powinna nauczyć Panią, jak samodzielnie komponować swoją dietę w przyszłości aby w pełni pokryć zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze.
Pozdrawiam

Witam,

o czasie współpracy z trenerem powinna zadecydować Pani i trener. To Wy musicie ustalić sobie cel i obserwować efekty. Potrwa to tyle na ile później sama Pani bedzie w stanie ćwiczyć. Po osiągnięciu zadowalających efektów dzięki diecie należy przejść stan stabilizacji diety. Z czasem należy zwiększyć jej kaloryczność i wprowadzić więcej węglowodanów.
Niestety przez internet i nie znając wyników Państwa pracy nie da się określić ile to wszystko potrwa.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk