Określenie koloru włosów dziecka na podstawie kolorów występujących w rodzinie

Witam :) mam pytanko.. ja jestem blondynka, mój mąz ciemny blondyn ale ma rudą brodę. Jakie jest prawdopodobienstwo że nasz syn będzie rudy jesli ojciec męza jest rudy, matka szatynka a moi rodzice tata blondyn, mama szatynka? z góry dziękuje za odpowiedz :)

Milena Lubowicz

Nie można tego tak łatwo przewidzieć. Jest zbyt wiele różnych genów, które współuczestniczą w determinacji koloru włosów. Pani dziecko może być blondynkiem po urodzeniu ale potem włosy ściemnieją do rudych lub ciemnych.
Pozdrawiam

Nie wiem. Ale to że będzie blondynem jest MNIEJ PRAWDOPODOBNE niż to że będzie rudy lub ciemny. To musi wystarczyć, bo matematycznych sposobów wyliczenia prawdopodobieństwa nie ma.