Określenie pokrewieństwa między partnerami

Witam, pisze w sprawie uzyskania odpowiedzi, na początku przedstawię moją, a właściwie nasza historię. Mój pradziadek miał siostre, kazde z nich założyło własne rodziny,minęły 3 pokolenia,ja jestem 4 od strony pradziadka. Okazało się że poznałem dziewczyne która jest 4 pokoleniem od strony prababci. Zakochaliśmy się w sobie. Moje pytanie, czy jest duże prawdopodobieństwo że jesteśmy ze sobą spokrewnieni? czy możemy się obawiać powikłań po porodzie dziecka? Proszę o odpowiedź

Spokrewnienie jest bardzo odległe. Macie Państwo tylko 1/64 lub nawet 1/128 genów wspólnych. Raczej nie obawiam się zwiększonego ryzyka urodzenia dziecka chorego.