Określenie własnej orientacji seksualnej

czy jestem bi sexualistką cz hetero ? zacznę jak byłam mała lubiłam dziewczyny i chłopaków i nigdy z nikiem nie byłam ani prze ciwnej półci nawet z tej półci bo mnie to i to podnieca i nie wiem co teraz z dziewczyną dogam się z chłopakiem nie zawsze

Dzień dobry!

Orientacja seksualna nie jest zero-jedynkowa i często nie tak prosto ją określić. Być może jest Pani homoseksualna, być może heteroseksualna, być może biseksualna. Część kobiet w Pani wieku wciąż nie może jeszcze z całą pewnością zdefiniować swojej tożsamości, potrzeb seksualnych. Ta pewność przychodzi z czasem, z kolejnymi doświadczeniami, związkami, przemyśleniami na ich temat. Również żaden psycholog/ seksuolog nie odpowie Pani na pytanie, jakiej jest Pani orientacji, ponieważ jedynym kryterium takiej oceny jest Pani subiektywne przeżywanie. Nie mniej jednak, w toku psychoterapii można wspólnie ze specjalistą szukać odpowiedzi, zastanawiać się nad tą kwestią.

Pozdrawiam!