Określenie własnej orientacji seksualnej i niepowodzenia podczas pierwszego stosunku

mam 18 lat:) jestem chłopakiem:) od jakiegoś roku mam problem z ustaleniem swojej orientacji seksualnej. Od zawsze podniecaly mnie dziewczyny. Często miałem z nimi różne kontakty:) zakochiwalem się chociaż często nieszczęśliwie. budziły we mnie popęd. Jednak od jakiegoś roku nie potrafię się zakochać i znacząco spadł mój popęd. Masturbuje.się marząc o kobietach ale mój pierwszy seks miesięc temu skończył się klapą i brakiem orgaZmu. Boje.się ze to psychiczny problem z seksualnoscia.

Dzień dobry.

Pisze Pan o trudności z ustaleniem własnej orientacji, podkreślając jednocześnie swoją heteroseksualność. Spadek popędu może wynikać z innych przyczyn, np. długotrwałego stresu czy też przemęczenia. Niepowodzenie podczas "pierwszego razu" również nie jest wskaźnikiem zaburzenia orientacji seksualnej. Dla uspokojenia sugerowałbym konsultację seksuologiczną podczas której mógłby się Pan przyjrzeć swojej seksualności i poznać potencjalne przyczyny opisanego problemu.

Pozdrawiam.