Okresowe badania krwi i hormonów tarczycy

Witam serdecznie, Pisze do panstwa w sprawie nastepujacej. Zrobilam okresowe badania krwi, gdzie wyniki sa prawie idealne (w normie). Tak samo tarczyca TSH 2.640 Ft3 3.69 ft4 1.24 p.ciala anty-tg 12 59 p.ciala anty tpo 11.67 ...ale to co wyszlo duzo ponad norme to witamina D-102.3 ng/ml!(norma do 80). Mieszkam we Wloszech od 10lat w prawdziwe jest tam duzo slonca itp ale mysle ze ta nadprodukcja jest dosx znaczaca. Jest niewiele informacji na ten temat..i jaki lekarz specjalista?

Witam,
hiperwitaminozy wit. D nie może spowodować długotrwałe przebywanie na słońcu, gdyż organizm sam reguluje wytwarzanie witaminy D.

Może Pani wyeliminować z diety produkty bogate w witaminę D, ponieważ głównym źródłem witaminy D w organizmie są spożywane pokarmy.
Do produktów bogatych w witaminę D należą tłuste ryby morskie (tuńczyk, łosoś, śledź, makrela) oraz suszone grzyby.

Poziom witaminy D przekraczający 200 ng/ml (500 nmoli/L) uważa się za potencjalnie toksyczny prowadzący do hiperkalcemii i hiperfosfatemii.

Także proszę się nie martwić.

Pozdrawiam!