Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Okresowe bóle podbrzusza

Witam.Ok 3-4 lata temu pojawiły się u mnie okresowe bóle prawego podbrzusza.Wykonano kompletną diagnostykę z TK jamy brzusznej,kolonoskopią itp. i nic nie znaleziono.Stwierdzono jedynie poszerzenie kanału pachwinowego.Próbowałem to powiązać ze zgrubieniem w górnej części prawego jądra ale 3 urologów żaden nie było w stanie ocenić nawet za pomocą usg czy to patologia czy tylko fizjologia i jaki to ma ewentualny wpływ na odczuwane bóle... Nie wiem co mam dalej czynić...
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane dolegliwości bólowe w obrębie podbrzusza mogą być wynikiem wpuklania się ściany jelit w kanał pachwinowy. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą chirurgiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy