Okresowy nagły spadek akcji serca w 21. tygodniu ciąży

Dzień dobry. Na badaniu usg w 21 tygodniu ciąży nie można było ocenic budowy serca dziecka , ze względu na złe ułożenie dziecka, lekarz stwierdził okresowy nagły spadek akcji serca, po czym wrócił do normy 130/min. Badanie usg ma byc powtorzone za miesiąc. Podobno najlepszy czas na ocene serca to 18-22 tydz wiec czy powinnam udac sie na takie badanie jeszcze raz za tydzien,gdyż to bedzie 22tydz?dodam ze w 17tygodniu było oceniane serduszko jednak nie wiem czy była już widoczna cala budowa serca

Magdalena StusiĹska

Jeśli akcja serca wróciła do normy po chwilowym spadku nie ma powodu do niepokoju i badanie należy wykonać ponownie za miesiąc, nie ma potrzeby powtarzać go za tydzień.