Okrężna wypuklina krążka mk z osteofytozą krawędzi trzonów.powodująca spłycenie

MR kręgosłupa-Cechy złamania dolnych wyrostków stawowych C6 zmiany zwyrodnieniowe płytek granicznychC6/C7 typu 1 wg Modica(silnie obrzękowe) Dehydratacja i obniżenie krążka mk C6/C7 Na w/w poziomie okrężna wypuklina krążka mk z osteofytozą krawędzi trzonów.powodująca spłycenie przedrdzeniowej rezerwy płynowej worka oponowego oraz stenozę otworów mk z kompresją korzeni nerwowych. Na C5/C6 niewielka okrężna wypuklina krążka mk modeluiąca worek oponowy zwężający prawy otwór mk.Proszę zinterpretować

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik, ze względu na liczne nieprawidłowości, powinien zostać zinterpretowany w oparciu o szczegółowe dane kliniczne. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.