Okropny ból podczas próby stosunku

Mam 23 lata i jeszcze jestem dziewicą. Miałam dwóch stałych partnerów, którzy jednak dość szybko się poddawali po kilku próbach pierwszego razu. Głównie z powodu okropnego bólu, który odczuwam. Przy próbach stosunku penis zupełnie nie chce wejść do pochwy, mnie przeszywa ból, mimowolnie odpycham partnera, chociaż wydaje mi się, że jestem dość rozluźniona. Mimo to wciąż się nie udało :(. Przeczytałam, że to może być wina błony dziewiczej i warto się z tym udać do lekarza. Mam już umówioną wizytę, jednak pytanie: co lekarz może zrobić w takiej sytuacji? Jest szansa na zlikwidowanie błony w jakiś medyczny sposób, czy po prostu coś mi doradzi?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Przyczyną problemu z penetracją pochwy może być kilka. Najczęściej jest to skurcz mięśni oraz niedostateczne nawilżenie pochwy. Zdarzają się również przypadki wąskiego wejścia do pochwy oraz zbyt grubej błony dziewiczej.
W takich sytuacjach lekarz powinien zaproponować zabieg chirurgiczny, który będzie miał na celu korekcję anomalii anatomicznych. Po wygojeniu ran pooperacyjnych problem dolegliwości bólowych przy próbie stosunku powinien się rozwiązać.