Okulary korekcyjne przy wadzie -1.25

Witam, Jestem krótkowidzem. Moja wada to -1,25. Chciałabym się dowiedzieć czy okulary powinnam nosić także pracując na komputerze jeśli dobrze bez nich widzę, czy powinnam, ponieważ okulary ochronią wzrok przed pogłębieniem wady?

Lek. Tomasz Budlewski

A czy w okularach przy komputerze widzi Pani gorzej? Sadze ze powinna Pani nosić okulary tak w czasie pracy przy komputerze chyba że widzi Panu gorzej to proszę koniecznie udać się do lekarza okulisty.