Olej arganowy dla cery wrażliwej

Witam :) Chciałabym zacząć stosować olej arganowy zamiast kremu na noc. Mam cerę wrażliwą, naczynkową. Czy to dobry wybór? Właściwie wszystkie kremy których używam mnie podrażniają. W najlepszym przypadku są neutralne. Składy nawet drogich kremów dla mojego typu cery są zawsze z czymś co "irytuje" skórę. Dlatego chcę zdecydować się na prostą pielęgnację olejem arganowym. Czy to dobry wybór? Pozdrawiam Paulina K.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
swoim klientkom najczęściej polecam pielęgnację na bazie olejów. Nie bez przyczyny olej arganowy stanowi podstawę wielu produktów do pielegnacji twarzy, ciała oraz włosów. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oleju uczestniczą w tworzeniu substancji odpowiedzialnych za szereg bardzo ważnych procesów zachodzących w skórze i całym organizmie. Kwas linoleinowy poprawia elastyczność i nawilżenie skóry, opóźnia procesy starzenia. W oleju zawarte są także tokoferole, które są jednym z najsilniejszych biologicznych antyoksydantów neutralizujących wolne rodniki. Uwagę zwraca także dużą ilość steroli oraz triterpenowe alkohole o właściwościach przeciwzapalnych, łagodzących podrażnienia.
Oprócz oleju arganowego (np Stara Mydlarnia: olej arganowy+neroli), polecam zwrócić uwagę na olej z pestek moreli czy z olej z pestek winogron.
Znanymi markami kosmetycznymi, które mogą Panią zainteresować ze względu na produkty oparte na olejach są np Decleor czy Phenome.