Olej kokosowy w walce z trądzikiem

Witam, od dłuższego czasu choruję na trądzik. Ostatnio od znajomych usłyszałam, że w walce z tą chorobą pomocny może okazać się olej kokosowy. Używałam go przez dwa tygodnie i faktycznie, przez jakiś czas moja skóra wyglądała troszkę lepiej, jednak obecnie mój stan znów się pogorszył. W związku z tym chciałabym dowiedzieć się, czy ojej kokosowy rzeczywiście pomaga i czy powinnam stosować go dalej. Pozdrawiam serdecznie i liczę na szybką odpowiedź.

Super jest się radzić znajomych zamiast pójśc do lekarza, wykonać odpowiednie badania i zacząć leczyć trądzik:).

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Dzień dobry, kosmetyki dedykowane cerze trądzikowej nie powinny nadmiernie wysuszać skóry oraz sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zależnie od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu powinno używać się kosmetyków regulujących ilość wydzielanego sebum ( zawierające związki cynku, wit. B6), o działaniu bakteriobójczym ( kwas azelainowy, olejek z drzewa herbacianego), udrażniającym ujścia gruczołów łojowych (kwas salicylowy, kwasy AHA) w odpowiedniej korelacji z substancjami łagodzącymi - zabezpieczającymi warstwę rogową naskórka. Środki stosowane do oczyszczenia twarzy powinny usuwać nadmiar produkowanego sebum lecz bez nadmiernego odtłuszczenia skóry. Powinno unikać się kosmetyków o ciężkiej konsystencji blokujących ujścia gruczołów łojowych, do których należy większość olejów. Często dobór odpowiedniej pielęgnacji może przypominać metodę prób i błędów. Najlepiej próbkę kosmetyku wypróbować na małym obszarze swojej skórze, ponieważ nie każdy kosmetyk będzie sprawdzał się na każdej skórze o podobnym problemie. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.