Ołówkowaty stolec i napięty brzuch

Witam, od paru dni zaobserwowałem niepokojące mnie objawy dotyczące oddawania stolca. zauważyłem, że stolec jest książkowo "ołówkowaty", dodatkowo mam nadęty brzuch. nie mam krwawień z okolic odbytu. mam 20 lat, jestem bardzo szczupły (zawsze taki byłem) nikt w mojej rodzinie najbliższej nigdy nie miał nowotworu. jestem dodatkowo fobikiem, więc naczytałem się wiele o tej przypadłości - boje się nowotworu. czy powinienem się wybrać do proktologa czy po prostu potraktować to lekiem na hemoroidy?

Aleksander Ropielewski

W sytuacji niepewności zawsze lepiej jest zgłosić się do lekarza, który wykluczy przyczyny dolegliwości umiejscowione w zasięgu badania per rectum (jest to większość zmian chorobowych, które moga powodować stolce ołówkowate).