Ołówkowaty stolec z ropą i krwią oraz ból odbytu

Witam od jakiegoś czasu zauważyłem, że co jakiś czas załatwiam się stolcami ołówkowatymi z ropą (cuchnący zapach), czasem krwią. Czasami są to stolce normalnej wielkości, występuje również ból odbytu. Chciałbym zapytać, czy mogą to być objawy ropnia odbytu? Czy raczej ropnia prostaty, ponieważ także dostałem zapalenia najądrza. W piątek oczywiście jestem zapisany na kolonoskopię i czy lekarz gastrolog stwierdzi podczas badania jednoznacznie co we mnie siedzi? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Trudno mi określić co może być przyczyną takich dolegliwości i objawów bez bezpośredniego badania. Jeśli miałby być to ropień okołoodbytniczy to byłby on dobrze wyczuwalny w badaniu przez odbyt (to z reguły wystarczające badanie, aby go potwierdzić) i często w przypadku takiego ropnia występuje gorączka. Ropnia prostaty raczej też można wykluczyć, bo nie daje takich objawów i także wystarczające jest badanie palcem przez odbyt, żeby takiego ropnia rozpoznać. Raczej takie objawy i dolegliwości sugerują stan zapalny o dużym nasileniu w zakresie jelita grubego, głównie odbytnicy, być może także połączony z występowaniem żylaków odbytu. Badanie kolonoskopowe powinno ewidentnie odpowiedzieć na pytanie co Panu dolega. Po tym badaniu trzeba oczywiście skonsultować się bezpośrednio z gastroenterologiem.