Omamy i agresja u partnera

Witam moj mąż ma omamy widzi ruszającą się klamkę, groził mi nożem obraża mnie bardzo ciagle wyjzedza i wraca teraz mi powiedzial ze jutro się wyprowadzi ja jestem w 38tygodniu ciazy i mamy jeszcze 7 letnie dziecko ja juz nie wiem co mam robic on normalnie mnie nie chce sluchac do psychologa dostal skierowanie od lekarza rodzinnego ciagle nieprzespane noce mecza mnie bardzo jak mam dotrzec do niego jak moge mu pomoc prosze o pomoc 1.5 roku temu stracilismy synka zmarl majac 10miesiecy

Dzień Dobry,

najważniejsze w tej sytuacji jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie oraz dzieciom. W sytuacji napadu agresji u męża może Pani wezwać pogotowie lub Policję, to pozwoli na ocenę stanu psychicznego męża przez specjalistów.
Nie podała Pani zbyt wielu informacji na temat męża, jednak strata dziecka była zapewne dla Państwa ciężkim przeżyciem, co może mieć wpływ na stan psychiczny was obojga.

Dzień dobry,

Myślę, że na chwilę obecną bardziej odpowiednią osobą niż psycholog, będzie lekarz psychiatra. Proszę spróbować pójść z mężem do specjalisty, albo umówić wizytę domową.

Koniecznie proszę skonsultować się lekarzem psychiatra. Podobne objawy mogą być objawami traumy, nerwicy lub schizofrenii. Dodatkowo, jeśli mąż groził Pani nożem, stanowi zagrożenie dla innych, a w tej sytuacji konieczne jest leczenie nawet wbrew woli.
Warto także, żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa i pozwoliła sobie pomóc, bo Pani także jest w bardzo trudnej i stresującej sytuacji.