Omamy przy odstawieniu alkoholu

Witam 4dni temu moj maz odstawil alkohol.po 24h dostal urojen widzial male pajaczki i ludzi za oknem.tlumaczylam mu ze to jego wyobraznia.w kazdym ataku dostal glukoze i witaminy oraz lagodne srodki uspokajajace.po dwoch dniach byl w stani nad tym panowac kiedy pojawialy sie postacie tlumaczyl sobie ze nikogo nie ma i znikaly.po trzeciej dobie zachowuje sie normalnie nawet nie ma koszmarow w nocy spi.czy to objaw zeajaczenie minelo?czy moze lepiej udac sie jeszcze do lekarza.dziekuje serdecznie

Witam,
Mało pani pisze o tym w jaki sposób i jak często mąż pije. Jednakże z jego objawów po odstawieniu alkoholu można wnioskować, że ma z tym problem. Objawy zwidywania różnych, naprawdę nieistniejących rzeczy, są objawami odstawiennymi alkoholu. Proponuję zaprosić męża na konsultację do poradni terapii uzależnień i dowiedzieć się co dalej zrobić.
Pozdrawiam

Witam Panią. Opisywane przez Panią objawy należą do bardzo silnych objawów abstynencyjnych. Mogą się pojawiać po dłuższym, intensywniejszym piciu alkoholu, kiedy organizm ma do czynienia z dużymi porcjami alkoholu. Spadek tego poziomu alkoholu w organizmie przynosi różne objawy, w tym objawy wytwórcze takie jak omamy i halucynacje. W czasie kiedy pojawiają się takie objawy życie i zdrowie takiej osoby może być zagrożone. Również czasami osoby z otoczenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Przede wszystkim odradzam Pani radzenie sobie z takimi stanami na własną rękę. Potrzebna jest wtedy fachowa pomoc. To będzie jednak tylko środek zaradczy. Myślę, że warto wziąć pod uwagę właściwe leczenie. W przypadku męża to na początku diagnoza problemu alkoholowego, w przypadku Pani program terapeutyczny dla rodzin osób z problemem alkoholowym. Opisywana przeze mnie pomoc odbywa się w ramach NFZ. Wystarczy znaleźć poradnię niedaleko od Państwa. Nawet jeśli Panni mąż odmówi może Pani zgłosić się tam sama. Dowie się Pani tam co robić a co nie robić wobec osoby z problemem alkoholowym. Pozdrawiam Panią