Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Omamy słuchowe u 88-letniej kobiety

Moja 88-letnia babcia od jakiegoś czasu skarży się na liczne omamy słuchowe - w swoim umyśle słyszy różne melodie, najczęściej kolędy i pieśni kościelne (babcia jest osobą gorliwej wiary), ale też zwykłe przyśpiewki typu "sto lat". Babcia słyszy również słowa, ale nie w głowie, a w brzuchu - jest to np. komenda "dawaj jeść!". Czasami leżąc w łóżku nocą widzi też jakąś postać, która idzie jej w jej kierunku, a kiedy chce jej się przyjrzeć to ucieka pod krzesło. Proszę o poradę.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Witam, proszę skonsultować się z lekarzem pod którego opieką jest Pana babcia. Być może będzie potrzebna konsultacja neurologiczna lub psychiatryczna. Omamy słuchowe i wzrokowe mogą mieć różne przyczyny, zwłaszcza że Pana babcia jest w podeszłym wieku. Mogą to być problemy metaboliczne, układ krążenia, przyjmowane leki. Proszę jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Pozdrawiam serdecznie.

0

Dzień Dobry Pani,

Skoro Pani babcia skarży się na omamy słuchowe, i czuje w związku z tym niepokój, to należałoby skorzystać z konsultacji lekarskiej.

Z mojej strony zachęcam do zażywania przez babcię suplementów, które mają znaczenie dla funkcjonowania mózgu (witamina D 3- w dawce 2000 jednostek, kwas foliowy, magnez, nienasycone kwasy tłuszczowe).

Życzę Zdrowia i Sił Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy