Omamy wzrokowe i słuchowe urojenia depresyjne a schizofrenia

Omamy wzrokowe(czarne plamki i czasem jasne zludy), omamy sluchowe ( slyszenie cykania zegara a w nocy dzwonka do drzwi), natretne mysli(zeby zabic mame), urojenia depresyjne ze nikt mnie nie kocha i ze zostalam sama, potem urojenia maniakalne ze jestem najpiekniejsza,najwspanialsza,stupor na zmiane z pobudzeniem, urywanie sie filmu(zwlaszcza w nocy),poczucie czyjejs obecnosci za plecami. Objawy te poprzedzone kilkuletniki zaburzeniami nastroju. Powinnam miec diagnoze schizofrenia czy chad?

Witam serdecznie, niestety nie można postawić diagnozy za pośrednictwem internetu. Rzetelną diagnozę, wraz z uzasadnieniem i jej wyjaśnieniem może otrzymać Pani na podstawie konsultacji z lekarzem psychiatrą. Znaczenie ma nie tylko samo występowanie, bądź brak poszczególnych objawów, ale również długość ich trwania. Zachęcam do kontaktu z najbliższą poradnią zdrowia psychicznego. Do lekarza psychiatry nie jest wymagane skierowanie. Pozdrawiam.